Systém Valtra Connect přenáší data z traktoru na chytré telefony a počítače. Data jsou dostupná jak pro zákazníky, tak i pro zákaznický servis u Vašeho prodejce

06.11.2017
Systém Valtra Connect přenáší data z traktoru na chytré telefony a počítače. Data jsou dostupná jak pro zákazníky, tak i pro zákaznický servis u Vašeho prodejce
Společnost Valtra, celosvětová značka společnosti AGCO Corporation (NYSE: AGCO), představí na výstavě Agritechnica jedinečnou službu telemetrie Valtra Connect. Tato služba sledování traktorů bude zákazníkům zpřístupněna od začátku roku 2018 a nabízí výhody jak pro používání, tak pro údržbu traktorů Valtra. Poprvé mohou být komplexní údaje o traktoru přenášeny jednoduše a nenákladně na zákazníka a dokonce i pro servisní techniky, pokud si tak zákazník bude přát.
Valtra Connect umožňuje výrazně rychlejší a snadnější obsluhu traktorů. Předvídatelná údržba umožňuje nejkratší a nejpohodlnější servisní dobu odstávky zákazníka. Servisní technici mohou zobrazit všechna data, která byla snímačem shromážděna, od teploty oleje ke zvýšení tlaku a rychlosti vývodového hřídele po funkci převodovky. V případě chyby může být příčina zjištěna na dálku, často jen během několika málo vteřin, a zákazník je podle toho ihned informován.

Služba nabízí uživatelům až 154 různých signálů z traktoru a systém může být použit různým způsobem pro různé úkoly a situace. Uživatel může v reálném čase sledovat užitečné informace o úrovni paliva v traktoru a přesném umístění pomocí mobilního zařízení. Služba ukládá údaje o traktoru, které mohou být později klíčové a používané například pro fakturace pracovní doby.

Shromažďované údaje jsou chráněné a mohou být spravovány uživatelem

Je velmi snadné začít používat náš systém, který je k dispozici všem majitelům traktorů Valtra. S novými traktory Valtra mohou zákazníci jednoduše zaregistrovat službu na internetových stránkách společnosti Valtra. Po registraci může autorizovaný servisní Technik od společnosti Valtra nainstalovat systém i na starší modely traktorů.

Systém shromažďuje data z palubního počítače traktoru (sběrnice CAN) a přenáší je na chráněný server. Zákazník pak může přistupovat k datům traktoru v počítači nebo pomocí aplikace pro inteligentní zařízení. Údaje shromážděné z traktoru jsou majetkem zákazníka, který může rozhodnout, jaké údaje jsou shromažďovány a posílány servisním technikům.

"Služba Valtra Connect nadále zlepšuje zážitek uživatelů a zvyšuje efektivitu a produktivitu. Jako mobilní služba cestuje se zákazníkem, který má nyní přístup jak k datům v reálném čase tak i historickým údajům. Řidič je neustále informován o stavu traktoru a v případě potřeby se může obrátit na servisního technika. To vše umožňuje rychlejší konzultaci, snižuje prostoje a eliminuje zbytečné návštěvy servisního technika, "říká Olli Honkamäki, marketingový manažer.

Společnost Valtra Connect je v současné době testována u vybraných zákazníků ve Finsku a ve Švédsku. Od začátku roku 2018 bude služba k dispozici take ve Finsku, Švédsku, Norsku a Dánsku.
Během roku 2018 bude služba zpřístupněna dále v Německu, Francii, zemích Beneluxu a dalších zemích EU.

Images:
Valtra_Connect_user_interface
Valtra_Connect_user_interface_1

About Valtra
Valtra Inc. develops, manufactures, markets and services Valtra tractors that are individualized for the way customers work. Renowned for their versatility and reliability, Valtra tractors are engineered to deliver high performance in demanding working conditions and on extreme terrains. Valtra is a worldwide brand of AGCO Corporation, being the leading tractor manufacturer in the Nordic countries and one of the most popular brands in Latin America. www.valtra.com

About AGCO
AGCO (NYSE: AGCO) is a global leader in the design, manufacture and distribution of agricultural solutions and supports more productive farming through its full line of equipment and related services. AGCO products are sold through five core brands, Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® and Valtra®, supported by Fuse® precision technologies and farm optimization services, and are distributed globally through a combination of over 3,000 independent dealers and distributors in more than 150 countries. Founded in 1990, AGCO is headquartered in Duluth, GA, USA. In 2016, AGCO had net sales of approximately $7.4 billion. For more information, visit http://www.AGCOcorp.com. For company news, information and events, please follow us on Twitter: @AGCOCorp. For financial news on Twitter, please follow the hashtag #AGCOIR.

Systém Valtra Connect přenáší data z traktoru na chytré telefony a počítače. Data jsou dostupná jak pro zákazníky, tak i pro zákaznický servis u Vašeho prodejce


« Back to overview